Драмска дружина "Трачак зрачка"

Трачак културе и стваралаштва

Школе у сеоским срединама традиционално нису само васпитнообразовне установе. Наша школа, кроз скромне акције, покушва да задржи просветитељску улогу коју су сеоске школе имале, иако су телевизија и интернет при крају да ту улогу преотму доносећи своју "културу". Жеља нам је да промовишемо културу у изворном облику па се у том циљу организују неформалне драмске дружине и групе, опремају и осавремењавају библиотеке, праве музички програми, изложбе, организују културно-уметничке манифестације за мештане ...

Године 2008. основана је Драмске дружине "Трачак зрачак", неформална група формирана од ученика и наставника школе у Високој са циљем да се унапреди културни живот школе и заједнице. Ова Дружина припрема, сваке године, по један нови позоришни комад намењен деци и одраслима и игра га на школским приредбама, фестивалима и разним манифестацијама. Током припрема представа деца се, уз дружење, упознавају са културом драмског стваралаштва, основама драмског истраживања, развијају стваралачке способности машту, креативни начин мишљења, способност за концентрацију и јавне наступе, стичу способност лепог, течног и креативног импровизованог изражавања, искуства и навике за колективни живот и рад, развијају опажања, размишљања и слободу изражавања, критичке способности, самоконтролу и досетљивост и емоционално сазревају.

ФЕСТИВАЛИ АРИЉЕ

ОСТАЛИ ФЕСТИВАЛИ